Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Ahoj,
jak víme, VFR ČR scenérka ve FSX zruší defaultní autogen, a lítáme tedy nad holou plackou. Ačkoliv v projektu http://vfrautogen.wz.cz/ se snaží kluci vytvářet autogen postupně ručně tak se mi to moc nelíbilo - už jen proto, že to není kompletní, a subjektivně mi připadlo, že tam těch budov je prostě málo. Takže suma sumárum, rozhodl jsem se udělat autogen pro CELOU ČR. Vytvořil jsem jej pomocí dávkového exportu z internetových map, takže tam je opravdu téměř každá budova a každý strom :) Celkově je to mnohonásobně detailnější než komerční šmejdy typu Ultimate Terrain Europe X apod... Budov je celkem jestli se nemýlím cca 3 000 000, stromečků asi 80 000.

Požadavky
Nainstalovaná a funkční FSX se Service Pack 2 (nebo Acceleration pack)
Stažená a nainstalovaná VFR ČR scenérka 1m/pix

Instalace
Stáhněte a rozbalte můj rar.
Najděte, kde máte nainstalovanou VFR ČR scenérku. V její složce je obvykle pouze podsložka Scenery. Vy si musíte vytvořit ještě prázdnou složku Texture a do Texture nakopírovat moje soubory .AGN
V FSX zapnout autogen, doporučuji Dense, nebo vyšší nastavení.
Readme na www.brodhaq.eu
Enjoy

Poznámky
NEFUNGUJE ve FS9, ani to do ní nezkoušejte. V případě velkého zájmu mohu příležitostně udělat i autogen pro FS9 - ale jen jako experimentál, nemám to na čem testovat.
V kombinaci FS9 scenérka 4m/pix ve FSX nebylo testováno, možná fungovat bude, možná ne - nemám tušení jak to tam funguje, ale vzhledem k horšímu výkonu FSky s touto příšernou scenérkou NEDOPORUČUJI.
Celé je to zatím ve fázi BETA, nemám to pořádně vytestované, takže use at own risc, a problémy reportujte zde.
HW náročnost je stejná jako u defaultního autogenu.

Download
www.brodhaq.eu

Pokud se vám nelíbí výchozí textura střech, tak si stáhněte upravenou http://www.ulozto.cz/xHFX9cg/roof-europ ... entral-dds (autor Kendy Schwarz) a nakopírujte do Scenery/Global/Texture.

Screenshoty
ZDE ALBUM

Obrázek

Obrázek

Changelist
Verze 1.0 - byly dva separátní balíky domečků a stromů - smažte z PC a nepoužívejte, chybělo tam dost stromů
Verze 2.0 - vše v balíku All In One, vyřešeny konflikty domečků a stromů.

========================================================================

Autogen pro FS9:
================
================

Download: http://ulozto.cz/xqkPCju/lkaa-autogen9-zip
Instalace: potřebujete nějaké ortophoto které je v jedné složce pro celou ČR, nikoliv několik samostatných čtverců... jinak platí to, co výše
Naprosto netestovaná verze, use at own risc.

PB
POZOR POZOR POZOR
Přidány domečky, nakonec se mi to povedlo urychlit a tak jsou už teď. Tak testujte, piště reporty :)

P. S. Vyskytl se problém, jelikož to nejde sesypat, jsou tam konfliktní jména souborů... Takže, kdo vyřeší co s tím? :) Týká se to naštěstí asi jen 2000 stromů, takže když při sesýpání zvolíme aby to ty stromy nepřepisovalo, tak jich jen pár bude chybět, jinak to bude asi ok.

PB
Doplněny screenshoty - je to MASAKR! :) Fakt každej domek... Chvíli jsem lítal v místech kde to znám, a i tam kde je ve skutečnosti jeden domeček uprostřed polí, tak se zobrazí... Ještě to zítra zkombinuju s všema VFR objekty co pro FSku mám, a bude to :)

Takže stahujte, sesypávejte, a LÍTEJTE!

PB
[quote="Pavel"]
P. S. Vyskytl se problém, jelikož to nejde sesypat, jsou tam konfliktní jména souborů... Takže, kdo vyřeší co s tím? :) Týká se to naštěstí asi jen 2000 stromů, takže když při sesýpání zvolíme aby to ty stromy nepřepisovalo, tak jich jen pár bude chybět, jinak to bude asi ok.
PB[/quote]

Pavle, mě to hlásí 21 565 konfliktů. Asi nechám uložené soubory budov, a stromy oželím. Půjde s tím výhledově něco dělat? Sám vůbec netuším, na jakém principu se objekty v FSce zobrazují, takže proto se ptám.
Jak by se to chovalo, kdybych:
1. dal stromy i domečky do TEXTURE v Addon Scenery?
2. udělal samostatnou složku, v ní Texture a Scenery a objekty dal do Texture? (tohle asi nepůjde, pokud nic není ve Scenery...)
Mám jiné ortho, přes 20 složek.
Nevim :) Já o tom obecně vůbec nic moc nevim... Jen jsem teď honem rychle potřeboval autogen pro celou ČR.

Každopádně oba tvé návrhy jsou ekvivalentní, jelikož ta složka TEXTURE v AddonScenery není nic zvláštního, to tam jen microsoft připravil složku pro addon scenérky, já to mažu rovnou po instalaci, kdykoliv si to potom mužů vytvořit - jak píšeš - znova. Zkus to.

Mimochodem, ty máš tu hroznou 4m/pix scenérku, která byla v jednotlivejch složkách po čtvercích? Není to škoda v FSX?

PB
V prvním postu nová verze autogenu, vyřešeny konflikty stromečků a domečků. Je to jeden balík se vším, předchozí verzi SMAŽTE. O 3 minuty jsem to do půlnoci nestihl :)

PB
tak bohužel, s tím vložením do Texture v Addon Scenery to nefunguje. Asi to je vázané přímo na scenérku (ortho). Já myslel, že .agn je jen soubor s určením souřadnic a objektu, nezávislý na scenérii. Je to velká škoda, podle těch screenů to je už konečně \"koukatelné\". Ne jen barevné fleky při nízkém letu.
Václave, ještě mě napadlo, co to zkusit vložit do Texture u nějakého meshe? Podle mě autogen musí být u scenérky, která danou oblast pokrývá - což mesh splňuje...? Jen nápad netestováno.

PB
To taky nefunguje.
Ale teď řeším dilema... Nainstaloval jsem to ortho 1m/pix a ten Tvůj autogen - výrazně oživil scenérku, parádní práce! Jenže, rozlišení ortha je ve srovnání s tím, co normálně používám (60cm/pix), katastrofální. Dívat se na něj dá tak od 4000ft. MSL. A já si zvyknul na lítání a navigaci do 1000ft. AGL.
To je mi jasné... Ještě jsem si říkal, zkuit udělat Ortho v lepším rozlišení, v X-Plane je myslím 30cm/pix a nějak se jim to povedlo, tak to zvládnem taky :D Otázka je velikost - sice při dnešních terabytových discích není třeba 100GB problém, ale zase v době SSDček na která pomau přecházíme je to hodrší.

PB
Super práce Pavle! Konečně se vrtátím k VFR na rodné hroudě :-)
Jeden dotaz, mosty se generují jako budovy, budeš to nějak ještě nějak „mazlit“, nebo to je ostrá verze.

Dik

D.