Diskuze sdružující všechny mise Czech Air Force Virtual.
Uživatelský avatar
By Gelba
#122221
Oddělení taktického výcviku CLV Pardubice

Letový rozkaz 12-05-15

Úkol: Nácvik shromáždění nad přívodními stanicemi letiště

K letovému dni bude připraveno na východní stojánce sedm cvičných strojů L-39 C reg. 0103,0113,0115,0441,0444, 0445, 0448 a jako případná záloha stroje 213. výcvikové letky L-39 ZA.

Vedoucí letové směny:
mjr. Machalínek


TEORIE


Shromáždění skupin za snížené dohlednosti se provádí dvěma způsoby:
1) Shromáždění nad přívodními stanicemi letiště
2) Shromáždění na trati navedením ŘLP

Shromáždění nad přívodními stanicemi letiště

Princip celé této procedury spočívá v bezpečném nastoupání nad základnu oblačnosti a následném připojení k vedoucímu. To lze provést několika způsoby. Ty se liší polohou připojení vedeného do skupiny.

a) Připojení v zatáčce na VPRS (Dálnou) - toto se nejlépe hodí pro dvojici.
 • - Vedoucí stoupá do stanovené výšky, kterou ohlásí a pokračuje v horizontálním letu.
  - Vedený si při hlášení vedoucího spustí stopky pro měření časového intervalu a stoupá do výšky o 200 m nižší, než je ta ve které letí vedoucí. Dosažení této výšky ohlásí vedoucímu a zároveň odečte časový interval mezi vedeným a vedoucím.
  - Vedoucí po tomto ohlášení začíná točit 30° zatáčku do stanoveného směru (na dálnou) a toto hlásí na frekvenci.
  - Vedený po uplynutí poloviny změřeného časového intervalu začne točit zatáčku stejným způsobem jako vedoucí. V zatáčce vyhledává vedoucího a připojuje se do skupiny
Obrázek
b) Připojení ve 180° zatáčce na VPRS - vhodné např. pro shromáždění roje/letky.
 • - Vedoucí stoupá do stanovené výšky, kterou ohlásí. Dodržuje přesný letový režim a pokračuje 30° zatáčkou na VPRS.
  - Vedený po uplynutí bezpečného časového intervalu zahajuje na povel ŘLP vzlet a ve stanoveném režimu pokračuje stejně jako vedoucí, s tím rozdílem že stoupá o 200 m níž než vedoucí.
  - Vedoucí nad VPRS pokračuje na odletový kurz. Po uplynutí stanovené doby bezpečného intervalu začíná točit 30° zatáčku o 180° a vstupuje do vyčkávacího obrazce, jehož rovný úsek letí rovněž po dobu stanoveného bezpečného intervalu.
  - Vedený nad VPRS pokračuje stejným způsobem, pouze s tím rozdílem že 180° zatáčku začíná točit v poloviční době bezpečného intervalu. Ve vyčkávacím obrazci vyhledá vedený vedoucího a připojí se do skupiny.
Obrázek

BRIEFING

Úterní letový den bude věnován poslední disciplíně věnované přístrojovému létání, a to je sraz skupiny nad mraky + krátký traťový let. Toto cvičení by vám také mělo objasnit k čemu v praxi slouží let po systému OSP.

Let se bude skládat z provední skupinové procedury b) Připojení ve 180° zatáčce na VPRS. Při této proceduře provedeme shromáždění celé letky nad letištěm.

K samotné proceduře.
Jako bezpečný interval mezi letouny bude určena jedna minuta. Tedy letouny budou vzlétat v minutových intervalech za sebou. To vyžaduje maximální kázeň při pojíždění na start - a tedy zodpovědné přípravě simulátoru, letounu, tak aby nikdo nikoho zbytečně nezdržoval.
Každý pilot provede standardní vstup do OSP a dále pokračuje až na dálnou, kde nasazuje na odletový kurz, který letí 30 s (polovinu bezpečného intervalu) a začíná točit 30°zatáčku o 180° do leva. Při té příležitosti vyhledává svého potencionálního vedoucího. Zbytek letu již letí zařazen ve skupině a řídí se vedoucím. Rozchod skupiny bude proveden vzhledem k příznivé předpovědi procedurou overhead. Tedy po dotočení na přistávací kurz pokračujeme na práh dráhy, kde provádíme standardně v pořadí break.

Pro připomenutí OSP: http://www.vacc-cz.org/forum/index.php/ ... 227.0.html (1. zatáčka se letí na 300 km/h)

Bude-li čas, palivo a chuť, letový den ukončíme krátkým skupinovým traťovým letem do Kbel přes Čáslav.

Podrobný briefing a zodpovězení dotazů k letěné proceduře proběhne na Teamspeaku.

ÚČAST PROSÍM POTVRĎTE ZDE: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Naposledy upravil(a) Gelba dne 16 kvě 2015, 19:54, celkem upraveno 1 x.
#122236
Já hokej nesleduju, takže PAR bude. Případně pokud Jindřich chce koukat na hokej, tak můžu vzít místo PARu APP (i když vojenskou frazeo zatím neumím, takže za kvalitu neručím).